מזרון או מזרן? העיקר שינה איכותית ובריאה

מחקרים רבים מראים ששינה רצופה, נוחה איכותית, היא פרמטר מרכזי באיכות החיים הכללית של כל אדם.

אנו זקוקים לשינה של כמה שעות רצפות, כל אחד לפי גילו והאופן בו הוא מתפקד כאשר תינוקות זקוקים כמובן לשעות רבות יותר וככל שאנו גדלים משך הזמן לו אנו זקוקים לשינה הולך ומתקצר ומכ-14 שעות שאנו מבלים בשינה כתינוקות ופעוטות רובנו מתייצבים על כ-8,7 שעות שינה כבוגרים.

לישון טוב לחיות טוב

אחת הבעיות עבור אנשים, בדרך כלל בגילאים מבוגרים יותר היא חוסר שינה ונדודי שינה. יהיו הסיבות מהן נובעות הפרעות אלה, בכל מקרה אנו זקוקים לתנאים הטובים ביותר לשינה על מנת לצרוך את מכסת השעות ההכרחית עבורנו לקיים אורח חיים תקין.

סביבה חשוכה ונעימה, מיזוג אוויר, שקט וגורמים נוספים הם בין האלמנטים שעוזרים לנו לישון טוב ורצוף. כמובן שאחד האלמנטים החשובים ביותר אם לא החשוב מכולם הוא המשטח על גביו אנו ישנים.

ישנם כמה סוגי מזרונים וכל אחד מוצא את סוג המזרן המועדף עליו. ישנם מזרונים המורכבים מקפיצים ויש כאלה ללא קפיצים. בקטגוריית מזרוני הקפיצים יש כמה טכנולוגיות חדישות המאפשרות לבני זוג לישון על גבי אותו מזרן כאשר תזוזת בן זוג אחד אינה משפיעה על האחר תודות לשורות קפיצים מבודדות הפועלות בנפרד ומאפשרות לכל אחד לזוז במיטה בלי שתהיה השפעה או שתהיה השפעה מזערית בלבד על האחר.

מיטה אורטופדית

מזרון איכותי לשינה טובה יותר

כמובן שכל מזרוני הקפיצים משלבים גם ספוג ואלמנטים תומכים נוספים במזרן ויש מזרנים בכמה רמות ובכמה קטגוריות שמחירן נע בין כמה מאות שקלים בודדות לאלפי שקלים.

טווח המחירים הרחב נובע ממכה גורמים ביניהם איכות החומרים מהם מורכב המזרון, האם הם אורתופדיים או לא, האם הם משלבים פרט לקפיצים ולספוג שכבת לטקס או ויסקו איכותיים המייקרים את המזרן ועוד.

ישנם כמובן גם מזרונים ללא קפיצים העשויים מחומרים שונים, לרוב ספוג באיכויות שונות ובדרגות קשיחות שונות. כאמור קושי המזרן והאופן בו הוא עשוי משפיעים בצורה שונה על כל אחד ואחת. יש כאלה המעדיפים לשקוע במזרן ויש כאלה המעדיפים משטח שינה קשה וכך הם נרדמים הכי טוב.

ישנן אפשרויות רבות לבחירת מזרוני איכות וביניהם מזרון של ד"ר גב וחברות אחרות.

טיפים לבחירת מזרן איכותי

  • בחרו את המזרן שמתאים לכם – הטיפ הטוב ביותר הוא לבחור את המזרן שמתאים לכם. לא לפי המחיר ולא לפי שם המותג. פשוט להגיע לחנות ולנסות את המזרנים. כמובן שדרוש לילה שלם או אפילו כמה לילות על מנת לראות כיצד אנו מסתגלים למזרון ויש חברות רבות המאפשרות תקופת ניסיון אפילו עד כחודש על מזרן חדש שבמהלך תקופה זאת תוכלו לראות אם המזרן אכן מתאים לכם.
  • ייעוץ מומחים – במידה ואינכם מתמצאים בסוגי המזרונים השונים ואינכם בטוחים איזה מזרן מתאים לכם כדאי ורצוי שתקבלו ייעוץ מהמוכר בחנות. כמובן שאפשר למצוא גם באינטרנט אין סוף דעות לכאן ולכאן לגבי המזרן המועדף אך יחד עם הגעתם לחנות, הרגשת המזרון בגופכם וקבלת ייעוץ במקום מהמוכר שמתמצא בתחום, תוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר ולבחור את המזרן הטוב והמתאים ביותר עבורכם.
  • ניסיון העבר ודרישות פיזיות – בבואכם לשדרג מזרון עליכם להתחשב בכמה גורמים כמו בסיס המיטה, גודל החלל המיועד למיטה או למזרון החדש, איכות השינה שלכם עד כה ועוד. אם אתם ישנים טוב על מזרן מסוים אין סיבה להחליפו אך כמובן שמזרן חדש מאותו סוג יהיה טוב מאוד עבורכם. במידה ואתם מרגישים שאתם צריכים שינוי במזרון, בחרו אחד שונה מזה שיש לכם, למשל מזרון ללא קפיצים במידה וישנתם על מזרון קפיצים, מזרון עם שכבת ויסקו או לטקס מפנקים המתאימים את עצמכם לגופכם, מזרן אורתופדי ועוד.
כרית ויסקו

שינה על כרית ומזרון ויסקו לשיפור איכות השינה

לסיכום, שינה בריאה ואיכותית היא אבן יסוד לחיים טובים. אל תזלזלו בשעות הללו בהן גופכם נמצא במנוחה ואתם מטעינים מצברים לקראת יום חדש.

שינה טובה בנויה מכמה גורמים סביבתיים כמו שקט, חושך, מיזוג וכדומה אך מרכיב עיקרי בה הוא המזרן על גביו אתם ישנים.

בחירת מזרון צריכה להתבסס על הצרכים והתנאים האישיים שלכם ויחד עם ניסיון העבר וייעוץ מקצועי תוכלו לבחור מזרן חדש בטכנולוגיה חדישה המאפשר לכם ליהנות משינה טובה ורציפה לשנים הבאות

בדומה לקניית ריהוט לבית כמובן שלמחיר המזרן יש חשיבות אך כאשר אתם מבינים שהמזרן ישמש אתכם לשנים רבות לפני שתחליפו אותו ולתפקיד השינה יש חשיבות רבה בחייכם אתם חייבים להגיע למסקנה שאפשר ורצוי להשקיע יותר במזרן. זוהי השקעה חד פעמית משתלמת ששווה לחיים שלכם הרבה יותר מכמה שקלים. בחרו את המזרן הטוב ביותר שידכם משגת אך אל תתנו לתג המחיר להטעות אתכם לחשוב שמזרן יקר יותר הוא בהכרח טוב יותר עבורכם שכן לכל אחד ואחת יש את העדפות השינה שלו או שלה ולכן חשוב שתנסו את המזרן, תבחנו היטב את המפרט של המזרן ותעשו בחירה חכמה לשנים הבאות.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *